Закупівля обладнання для чотирьох українських музеїв від ЮНЕСКО

Восени 2022 року, після масованих обстрілів України, Міністерство культури та інформаційної політики звернулося до ЮНЕСКО по допомогу для українських музеїв. Міжурядова організація оголосила конкурс проєктних заявок на реалізацію програми фінансової підтримки, який виграла ГО Museum for Change. На той час ми вже мали потужний релевантний досвід — загалом від початку повномасштабної війни допомогли більш ніж 60 закладам культури отримати кошти від різних міжнародних організацій.

Для нас було честю та радістю реалізувати цей грантовий проєкт та допомогти чотирьом національним музеям — Національного музею імені Богдана та Варвари Ханенків, Національного музею Тараса Шевченка, Національного музею «Київська картинна галерея» та Національного науково-природничого музею НАН України.

ЗАГАЛОМ МУЗЕЇ ОТРИМАЛИ 24 РІЗНИХ ТИПІВ ОБЛАДНАННЯ НА ЗАГАЛЬНУ СУМУ 3,7 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ.

Зокрема, науково-природничий музей завдяки отриманим коштам придбав зарядну станцію EcoFlow, зарядну станцію Bluetti, протипожежні сейфи для цінних експонатів та витяжну лабораторну шафу для роботи з токсичними речовинами, а також встановив систему оповіщення про повітряну тривогу для співробітників та відвідувачів.

У музеї розповідають, як саме працює отримане обладнання: «Портативні зарядні станції дозволяють зберегти дієздатність охоронної сигналізації та морозильних камер, де зберігаються заморожені біологічні об’єкти для подальшого наукового опрацювання. У вогнетривких сейфах ми зберігаємо еталонні зразки тварин, рослин, метеорити, найбільш цінні та рідкісні об’єкти викопної фауни та флори. Це дуже важливо для нормального функціонування та безпечного збереження колекцій під час війни».

Музей Тараса Шевченка отримав зарядну станцію EcoFlow, дизельний генератор, п’ять осушувачів повітря, резервне джерело живлення, а також каністри для палива і ящики для зберігання архівних документів, графіки та текстилю.

Київська картинна галерея придбала три осушувача повітря, шість джерел безперебійного живлення, 10 ліхтарів, три перетворювачі постійного струму на змінний, а також каністри для палива та безперебійне живлення для охоронної системи.

Для Музею Ханенків ЮНЕСКО профінансувала не тільки придбання необхідного обладнання (спеціальний стіл та металеві шафи для відділу збереження та 30 вогнегасників), а й проєктні роботи та дослідження дерев’яних дверей та будівлі, які були пошкоджені в результаті вибуху російської ракети 10 жовтня 2022 року.

Юлія Ваганова

директорка Музею Ханенків

«Завдяки допомозі ЮНЕСКО музей зміг провести інструментальне дослідження будівлі, 3D-сканування історичних інтер’єрів, а також проєкт на реставрацію історичних вхідних дверей: дослідження деревини, кріплення, хімічного складу покриття. Цей етап є надважливим для подальшого відновлення і його потрібно було зробити якнайшвидше. Також це стало можливим завдяки професійній довірі та експертності Museum For Change, який виступав партнером та оператором цього гранту. Це також підтверджує здатність українських державних та недержавних інституцій ефективно та горизонтально взаємодіяти задля відновлення»

Для Музею Ханенків ЮНЕСКО профінансувала не тільки придбання необхідного обладнання (спеціальний стіл та металеві шафи для відділу збереження та 30 вогнегасників), а й проєктні роботи та дослідження дерев’яних дверей та будівлі, які були пошкоджені в результаті вибуху російської ракети 10 жовтня 2022 року.

«Для нас у цьому проєкті було важливо не тільки купити необхідне обладнання, а й продемонструвати музейникам, що ми маємо потужну підтримку від найвідомішої міжурядової організації, що ми не одні»

Олександра Ковальчук

співзасновниця ГО Museum for Change, заступниця директорки з розвитку Одеського художнього музею.

Підтримати нас

Підтримати нас

Підтримати нас

Ми закликаємо вас долучитись до наших зусиль, щоб забезпечити необхідні матеріали та посилити безпеку для українського спадку, що перебуває під загрозою!

Підтримати

Напишіть

Напишіть

Напишіть

Напишіть

Нам

Нам

Нам

Нам

Нам

Нам

Нам

Нам

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.